Congratulations to all our placegetters!

MENS 10KM RUN 

1st - Hamish Hammond 

2nd -Finn Molloy

3rd - Ollie Barrass 

4th  - Matthew Betesta 

5th - Luke Miller 

6th - Eli Thomas 

7th - Louis Stevens 

8th - Matthew Zhong

9th -  Patrick Anderson

10th - Simon Templeman        

MENS 10KM WALK 

1st - Joseph Antcliff             

2nd -Nic Kay 

3rd -  Peter Semmens

4th  -  Tim Bird

5th - Alistair Cox  

6th -   

7th - Michael Walton

8th -  James Barr

9th - Craig Nelson 

10th - Grant Burns

 

MENS 21KM RUN 

1st - Sam McCutcheon            

2nd -  Josh Campbell

3rd - Miles Jones 

4th  - Simon Wills 

5th - Bradley Hartnell

6th - Matyas James 

7th - Stephen Mair 

8th - Tom McLaughlan 

9th - Eamonn O'Donnell

10th - Hugh Wilson

 

MENS 21KM WALK 

1st - Ian Morton  

2nd - Graeme Calder  

3rd - Mark Foulkes

4th  - Rand Huso

5th - Trevor Brill 

6th -  Daniel Holly

7th - Rick Hughes

8th - Noel Winsloe 

9th - David Shackleton

10th - Bruce Sullivan

 

 

WOMENS 10KM RUN 

1st - Sarah Dallas  

2nd - Megan Hayes 

3rd - Sally Duffy 

4th  - Christine De Resendes  

5th - Lizzy Wesley-Smith  

6th - Liz Eade

7th - Andrea Christie

8th - Shiree Hart 

9th - Katie Duncan

10th - Esther Summer-Hays

WOMENS 10KM WALK

1st - Ingrid Bird 

2nd - Vivienne Hawken 

3rd - Sue McGhie 

4th - Melanie MacGregor

5th - Kirsty Shepherd 

6th -   

7th - Nicky Nelson  

8th - Shona Kirkby 

9th - Julie Blair 

10th - Julie Stubbs

WOMENS 21KM RUN 

1st - Laura MacKay 

2nd - Emma Leviston 

3rd -  Anita Chan 

4th  - Rose Lee Paterson

5th - Brenda McGregor 

6th - Claire Miller   

7th - Grace Goodall  

8th - Amy Dolden

9th - Jenny Langrish 

10th - Aniek Hilkens 

WOMENS 21KM WALK

1st - Karyn Lewis  

2nd - Ann Warner   

3rd - Adrienne Martin

4th  - Megan Baldwin 

5th - Ann Kent 

6th - Dawn Hughes 

7th - Liz Gavey 

8th - Margaret Stuart 

9th - Jocelyn Brill 

10th - Lisa Williams

 

 

CHILDRENS 10KM RUN 

1st - Thomas Strawbridge

2nd - Joshua Jordan

3rd - Fergus Hughes

4th - Brodie Dick

5th - Nika Rechert

6th - Arjay Roffey

7th - Ella Kirkup

8th - Cameron Bentley

9th - Miriama Stevens

10 - Jarden Parate-French